דלתות

תהליך העבודה שלי התחיל לפני שנה, כאשר התחלתי ליצור פרצופים מופשטים. בנקודת ההתחלה הייתי בטוחה ומשוכנעת שזה יהיה פרוייקט הגמר שלי. עד שבאמצע העבודה הייתה לי נקודת משבר שגרמה לי להרגיש לא מחוברת ולא מסופקת מהנושא ומהתוצאה, עשיתי מעבר חד מציור לפיסול דבר שפחדתי ממנו ומדרך ההתמודדות שלי אתו, אך במבט לאחור למדתי ממנו המון.

האובייקט שבחרתי לעשות אתו את הפרוייקט הוא דלת.

דלת מאפשרת או חוסמת כניסה לעולם שהוא לא תמיד מוכר לנו וידוע. לפעמים אנחנו נכנסים למקום עם חוסר ידיעה על מה שקורה בצד השני, אז מתעוררים כל מיני פחדים, רצונות, תקוות התרגשויות ממה שנפגוש.

זה מה שקרה לי בעבודה, הייתי במקום עם המון מחסומים אישיים שלא אפשרו לי להיכנס אל תוך עצמי עד הסוף, עד שהמחסומים נפרצו והדלתות נפתחו, והתחלתי לראות ולהיפגש עם דברים חדשים שקיימים בי. בחרתי בארבעה עולמות פרטיים שלי ויצרתי אותם על הדלתות. על כל דלת ישנו רמז קטן לעולם הפרטי שלי משהו שמסמל את החקירה העצמית והפנימית.

העבודה על הדלתות לא תוכננה מראש, לא עשיתי שרטוטים מקדמים ולא חשבתי בדיוק אין הן יראו, הכל צמח תוך כדי עבודה ונרקם על הדלת.

אם היה לי עוד זמן עד הגשת הפרוייקט הייתי חוקרת עוד דלתות פנימיות ומנסה להגיע לעוד עולמות, אני חושבת שלא הייתי מוסיפה עוד דלתות לפרוייקט אבל אולי הנושאים היו משתנים והייתי מציגה עולמות אחרים.

 

                                                          זהר כלב.